Трошка вистина

Publisher: Бегемот | Language: Македонски | Year: 2015
Original title: / | Num. of pages: 415 | Dimensions: 195x125 | Cover: мека

Сандомјеж, 2009 година. На брутален начин е убиена почитувана сандомјежанка, грлото ѝ е длабоко пресечено со остар предмет. Нејзините посмртни останки имаат чудна, нетипична алабастерска боја. Теодор Шацки доаѓа од престолнината Варшава во малиот живописен Сандомјеж и ја води истрагата за грозоморното убиство. Истрагата наидува на многубројни препреки и ѕид од молк, а едновремено неа ја придружува медиумска треска. Фактите наведуваат на мрачните полско-еврејските односи, како и на древно еврејско ритуално убиство, оживуваат легендите за киднапирањето деца од страна на Евреите и нивно карактеристично убивање, кои сеат страв меѓу луѓето. Високо ценетата сандомјежанка не е единствената жртва...
Rated 5 out of 5 based on 4 customer ratings
(1 customer review)

Price: 450 ден

18 in stock

Compare
Sold By Бегемот

Report an abuse for product Трошка вистина

Category:
SKU: 978-608-4718-27-7

1 review for Трошка вистина

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (verified owner)

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in