Циганин, ама најубавиот

Издавач: Готен | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Циганин, ама најубавиот | Бр. на страни: 509 | Димензии: 21 | Корица: /

Циганин, ама најубавиот е еден од најнаградуваните хрватски романи во последните години. Жанровски тежок за одредување, затоа што истовремено може да се чита како криминалистички роман, љубовна приказна, општествена критика, филозофски роман за тоа колку нештата навистина се такви какви што изгледаат. Протагонистите на овој одличен роман сочинуваат интригантна галерија од ликови кои ги препознаваме од нашите стравовите во секојдневието. Но, она што од овој роман прави неповторливо читателско искуство е мајсторскиот начин на кој тие се вткаени во приказната.. Книгата е објавена со поддршка на програмата „Креативна Европа“ на Европската Унија.

Цена: 300 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Готен

Report an abuse for product Циганин, ама најубавиот

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4865-15-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Циганин, ама најубавиот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in