Цила

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Tzilla | Бр. на страни: 362 | Димензии: / | Корица: мека

Романот се темели на дневникот на прабабата на авторката и на нејзиниот љубовник, се преплетува со нејзината тажна животна и љубовна приказна и со судбината на четири поколенија, како и со поновата историја на Израел и Палестина. Јудит Кацир, која и самата, како наратор се појавува во романот, го напишала романот на својот живот, не само затоа што тоа е нејзиното најдолго и најкомплексно дело досега, туку и затоа што тоа е нејзин единствен панорамски поглед што го опфаќа неверојатниот живот на Цила и драматичните настани во овој регион.

Цена: 400 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Цила

Категорија:
ИСБН: 978-608-253-079-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Цила”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in