Цимет

Издавач: ПНВ Публикации | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Цимет | Бр. на страни: 64 | Димензии: 17 | Корица: мека

Ова е книга за светот надвор и неговото прекршување од нашите внатрешни огледала. За луѓето што се сами среде толпа, за оние што живеат со мирисот на сеќавањата, впечатливи и интензивни како мирис на цимет. Нежно, исповедно, лирично, интимно и топло писмо... -

Цена: 200 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач ПНВ Публикации

Report an abuse for product Цимет

Категорија:
ИСБН: 978-608-265-018-0

Questions and Answers

You are not logged in