Цивилизација

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 115 | Димензии: 180x110 | Корица: /

Новелите „Ad leones!”, Стигма, Тајната на лордот Синглворт, како и новелите-легенди Белегзија и Цивилизација – освен претставувањето на конкретни настани, содржат и општи вистини. Се карактеризираат со големо чувство за детаљ, но нараторот брза со објаснувањето на надредната смисла на настаните, оценувајќи ги според јасно определен систем на морални вредности, посредно или непосредно.

Новелата „Ad leones!”, заедно со Стигма и Тајната на лордот Синглворт, ја сочинуваат т.н. „италијанска трилогија“, бидејќи дејството на сите три новели се случува во Италија.   

Цена: 230 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Цивилизација

Категорија:
ИСБН: 978-608-4718-00-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Цивилизација”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in