ЦРНА КАКО АБОНОС

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 210 | Димензии: 21Х13 | Корица: мека

Во приказните, исто како и во вистинскиот живот, сѐ што е скриено сака да биде најдено. Клучот чекаше повторно да биде допрен и да го отвори ковчегот. Чекаше стрпливо, неподвижно и немо. Наскоро ќе чукне неговиот час.
По возбудливото лето во Прага, Лумики Андерсон се враќа во Финска, во својата престижна уметничка школа. Добива главна улога во училишната театарска претстава, современа адаптација на Снежана и се соочува со нов предизвик – Сампса, младичот што ја игра улогата на ловецот, неодоливо ја привлекува и во неа буди дилема за тоа што и кого всушност го сака.
И токму кога се чини дека полека сѐ се враќа на своето место, Лумики почнува да добива страшни љубовни пораки, чии што злокобни најави не може да ги игнорира. Кога таинствениот прогонувач го најавува остварувањето на своите закани на премиерата на претставата, Лумики е свесна дека мора да открие кој се крие зад маската и по секоја цена мора да го спречи најлошото. „Има ли Лумики некаква шанса да ги заштити своите најмили од непријателите чие срце е црно како абонос?
„Како кревка снегулка, оваа приказна насликана со црвена, бела и црна палета на бои, сјае со ледено волшепство“ – Киркус ривјус
Трилогијата романи Снежана (Црвена како крв, Бела како снег и Црна како абонос) стана книжевен феномен веднаш по нивното објавување, а наскоро се очекува и премиера на овие светски бестселери на филмското платно во Холивуд. Авторските права за романите досега се продадени во 52 земји во светот.

Цена: 350 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product ЦРНА КАКО АБОНОС

Категорија:
ИСБН: 978‒608‒253‒060‒4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “ЦРНА КАКО АБОНОС”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in