Преглед на кошничка “Flaš Gordon 6. Tom : Flaš Gordon i Džim iz Džungle 1942-1944” e додадена во Вашата кошничката

Црната Аурора

Издавач: Стрип Квадрат | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Црната Аурора | Бр. на страни: 120 | Димензии: 25 см | Корица: мека

„ЦРНАТА АУРОРА“ ја содржи целосната хорор епопеја за темниот облак од ѕвездена прашина што мистериозно се појавува над Скопје. Никој нема објаснение за овој феномен („НЛО? Порта кон пеколот? Многу чуден кумулонимбус?“), освен Ален Корбин кој стравува дека Црната аурора е директно поврзана со неговите кошмари. „ЦРНАТА АУРОРА“ е прва графичка новела на тандемот Дукоски – Благојевиќ.

Цена: 350 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Стрип Квадрат

Report an abuse for product Црната Аурора

Категорија:
ИСБН: 978-608-4719-19-9

Questions and Answers

You are not logged in