Црната Аурора

Publisher: Стрип Квадрат | Language: Македонски | Year: 2018
Original title: Црната Аурора | Num. of pages: 120 | Dimensions: 25 см | Cover: мека

„ЦРНАТА АУРОРА“ ја содржи целосната хорор епопеја за темниот облак од ѕвездена прашина што мистериозно се појавува над Скопје. Никој нема објаснение за овој феномен („НЛО? Порта кон пеколот? Многу чуден кумулонимбус?“), освен Ален Корбин кој стравува дека Црната аурора е директно поврзана со неговите кошмари. „ЦРНАТА АУРОРА“ е прва графичка новела на тандемот Дукоски – Благојевиќ.

Price: 350 ден

10 in stock

Compare
Sold By Стрип Квадрат

Report an abuse for product Црната Аурора

Category:
SKU: 978-608-4719-19-9

Questions and Answers

You are not logged in