Црната круна

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 208 | Димензии: 13×20 | Корица: /

Интересно патување преку континенти и низ времето. Илија Магденоски создава атмосфера исполнета со акции, неочекувани пресврти и повеќеслојни карактери. Преплетот на овие елементи го прави ова дело возбудливо за читање, отворајќи интересни моменти од македонската историја. Служејќи се со едноставен, непретенциозен стилски израз, Магденоски создал дело што е уште попримамливо за широка читачка публика од „Пустинската змија од Гиза“.

Цена: 300 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Црната круна

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-455-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Црната круна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in