Црвена нишка, магнетен прстен

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Црвена нишка, магнетен прстен | Бр. на страни: 185 | Димензии: 125х200 | Корица: мека

Веќе зафатени со длабоки немири и насетувања лоши, се упативме на тој летен одмор небаре со посебен налог, со задача за која ни самите не знаевме многу. За некои мистерии древни на Самотрака имавме некоја претстава матна. И со раѓањето на Александар, Великиот, беа поврзани тие. Знаевме дека натаму многу антички градови упатувале некогаш лаѓи со пратеници што ќе молат за милост...                       ...Стреперени гледавме во разбрануваното море, гледавме еден во друг. Сме го напуштиле островот без да измолиме црвена нишка што ќе нè штити од бури; не сме направиле додатен напор за да добиеме магнетен прстен. Со празни раце се враќавме дома!
- Извадок

Цена: 190 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Црвена нишка, магнетен прстен

Категорија:
ИСБН: 9989-183-89-8 

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Црвена нишка, магнетен прстен”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in