Цвеќе на мирот, есеи, критики…

Издавач: Нампрес | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 250 | Димензии: 170х230 | Корица: /

Колоритното изобилство на варијации на темата цвеќе несомнено предизвикува широко комплексен интерес бе сано од уметниците сликари, туку и од пшоширокиот уметнички корпус. Книгата содржи есеи од: Ферид Мухиќ, Анте Поповски, Петре М.Андреевски, Ефтим Клетников, Светлана Х.Јоциќ, Јован Котески, Васил Иљоски, Видое Подгорец, Санде Стојчески, Мирче Нешоски, Бранко Цветкоски, Венко Андоновски, Бистрица Миркулоска, Горјан Петрески, Ратомир Гроздановски и други. Во оваа книга посебно е обработено мисијата на Живковите цвеќиња меѓу младите од Атанас и Елица Николовски.

Цена: 600 ден 300 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Нампрес

Report an abuse for product Цвеќе на мирот, есеи, критики…

Категорија:
ИСБН: 978-9989-682-91-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Цвеќе на мирот, есеи, критики…”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in