Тука околу нас

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 238 | Димензии: 0x0 | Корица: мека

Се случува сето она што го нарекуваме живот, но ние никако не успеваме да влеземе во него, а уште помалку, да ми ја најдеме - смислата. Мора да ги отвориме очите, да ги согледаме вистината, љубовта, алчноста, достоинството, амбицијата, самопочитувањето, мудроста и сите оние суптилни котелци, од кои е исткаено нашето сложено човечко битие.

Цена: 220 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Тука околу нас

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-657-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Тука околу нас”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in