Твитер компанијата и нејзините основачи

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Twitter: the company and its founders | Бр. на страни: 112 | Димензии: / | Корица: мека

Во оваа книга се анализираат исклучителните животни врвици на Џек Дорси, Еван Вилијамс и Кристофер „Биз“ Стоун и нивното професионално учество во градењето на интернет-страницата за социјално вмрежување „Твитер“. Тука ќе можете да прочитате за потеклото и за образованието на секој од тројцата основачи и за нивните почетоци во кариерата. Исто така, книгата се осврнува и на начинот на кој функционира „Твитер“, со што се соочува компанијата, нејзините успеси и влијанието во општеството. Лесно читливо и мотивирачко четиво за подемот на една од највлијателните социјални мрежи денес.

Цена: 200 ден

30 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Твитер компанијата и нејзините основачи

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-110-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Твитер компанијата и нејзините основачи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in