Тврдина

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 2006
Оригинален наслов: Тврдина (пиеси) | Бр. на страни: 400 | Димензии: 120mm x 200mm | Корица: /

„Двете пиеси во ова книга на актерот Сашо Огненовски, кој од неодамна е и драмски автор, носат едно ново театар­ско возбудување, еден стил кој е интересен и загадочен, теми кои постојано загатнуваат нови прашања и доста комплексни ликови кои носат компактни и органични дејствија. И двете пиеси („Тага“ и „Тврдина“) имаат сосема различен третман на проблематиката со која се занимаваат. Едната од нив е конципирана на принципот на фрагментарна драматургија, но во една сосема нова констелација, а другата се покорува на стариот принцип на единство на местото и времето и е врамена во класични чинови.“

Владимир Костов

Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 150 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Тврдина

Категорија:
ИСБН: 9989-171-22-Х

1 оценка за Тврдина

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in