Убиства со монограм

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: The Monogram Murders | Бр. на страни: 320 | Димензии: 13x20 | Корица: /

Нов роман за Херкул Поаро – ново таинствено убиство што може да го реши само брилијантниот белгиски детектив. „Јас сум мртва жена, или ќе бидам наскоро...“ Мирната вечера на Херкул Поаро во едно лондонско кафуле ја прекинува непозната жена што му се доверува дека наскоро ќе биде убиена. Иако видно уплашена, таа го моли Поаро да не го бара нејзиниот убиец бидејќи со нејзината смрт правдата ќе биде задоволена. Истата вечер во еден отмен лондонски хотел се убиени тројца гости, а на секого од нив во уста му е оставено по едно копче. Дали овие убиства се поврзани со преплашената жена? И, додека Поаро се труди да го расветли случајот, на повидок е четврто убиство. Во стилот на брилијантната Агата Кристи, Софи Хана нè води низ една ѓаволски замрсена загатка, која не може да ја разреши никој освен ненадминатиот Херкул Поаро.

Цена: 400 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Убиства со монограм

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-384-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Убиства со монограм”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in