Убиството на теренот за голф

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: The Murder on the Links | Бр. на страни: 260 | Димензии: 140 х 200 | Корица: мека

Итен повик за помош го носи Херкул Поаро во Франција. Но тој стигнува предоцна за да го спаси клиентот, чие брутално избодено тело сега лежи со лицето надолу во плиток гроб на теренот за голф. Но зошто мртовецот носи мантил што е преголем за него? И за кого било наменето страсното љубовно писмо што се наоѓа во неговиот џеб? Пред Поаро да може да одговори на овие прашања, случајот се превртува наопаку поради откривањето на второ тело убиено на идентичен начин.

Цена: 350 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Убиството на теренот за голф

Категорија:
ИСБН: 978-9989-183-76-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Убиството на теренот за голф”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in