Учителот од Смилево

Издавач: Стрип Квадрат | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Учителот од Смилево | Бр. на страни: 28 | Димензии: 30 | Корица: мека

УЧИТЕЛОТ ОД СМИЛЕВО е петиот и последен наслов од Едицијата “Револуционери”, со текст на Никола Темков и овојпат со илустрации од Никола Николовски. Тоа е сликовница во која на интересен начин е опишан животот на еден од нашите најистакнати војводи и директен учесник во Илинденското востание, Даме Груев. Ќе го запознаете Даме уште од неговото детство, неговата улога во основањето на ТМОРО,  исто така неговото учество во Илинденското востание и улога како претседател на Смилевскиот и Рилскиот Конгрес.

Цена: 120 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Стрип Квадрат

Report an abuse for product Учителот од Смилево

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-4719-07-6

Questions and Answers

You are not logged in