Украдени. Историја на едно злосторство

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Нас украли. История преступлений | Бр. на страни: 250 | Димензии: 13x20 | Корица: /

„Овој роман претставува трилер на новата генерација. Во него не учествуваат паметни и чесни инспектори, тип на луѓе што практично е во процес на исчезнување кај нас. Ова е приказна во која жртвата не сака истрага и за тоа постои добра причина. А која е причината за тоа, читателите ќе откријат на крајот од романот: зашто во секого од нас се крие иследник, благороден, паметен, непоткуплив истражувач, кој се стреми кон вистината и кој разбира дека на светов постои онаа чудна работа што се нарекува љубов.“ Ваша, Људмила Стефановна Петрушевскаја

Цена: 300 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Украдени. Историја на едно злосторство

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-364-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Украдени. Историја на едно злосторство”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in