Украденото дете

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The stolen child | Бр. на страни: 303 | Димензии: 21 см | Корица: /

По неколку неуспешни обиди за свое биолошко бебе, Оли и Зои добиваат повик дека конечно ќе станат родители. И покрај предупредувањата од службените лица и лекарите да не ù даваат име на својата ќерка, бидејќи така само би им било потешко, Оли и Зои не ги послушуваат. Одлучуваат да ù дадат име Евелин Кетрин Морли или нагалено Еви. И покрај сите можни ризици, за тоа дека може да има оштетување на мозокот или дури и да почине поради предвременото раѓање, доволни се само неколкуте зборови од сопругот: „Сè ќе биде во ред“. Но, дали навистина ќе биде така? Дали Еви има фетален алкохолен синдром? Дали ќе биде спасена, бидејќи е бебе од мајка-зависничка од дрога? И кој е Бен, бумбарестиот рус херувим од фреските на Микеланџело?...

Цена: 420 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Украденото дете

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-632-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Украденото дете”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in