Ултиматум

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 0
Оригинален наслов: Ултиматум | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Втората половина на 1989 година се смета за еден од најважните периоди во повоената историја на Република Слoвачка. Токму во овој период, за претсе дател на Словачкото народно собрание е избран Рудолф Шустер. Во оваа книга се опишани најважните и клучни моменти од неговата работа, тогаш кога се извршувале подготовките за промена на политичкиот систем, развојот на плурализмот и подготовките за осамостојување на Република Словачка.

Цена: 150 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Ултиматум

Категорија:
ИСБН: 989PD2909100500

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ултиматум”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in