Уметноста на едноставното живеење : 100 секојдневни вежби од јапонски зен-монах за живот исполнет со мир и радост

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: The Art of Simple Living: 100 Daily Practices from a Japanese Zen Monk for a Lifetime of Calm and Jo | Бр. на страни: 207 | Димензии: 21 | Корица: мека

Преку јасни, практични и лекции што се учат лесно – по една на ден во текот на сто дена – познатиот будистички свештеник Шунмио Масуно евоцира мудрост стара со векови за да ви покаже како да ја применувате суштината на зен-будизмот во модерното живеење. Тука ќе научите како длабоко да издишувате за да ги исфрлите негативните емоции, како да го средувате својот дом едноставно, што ќе ви помогне да ги расчистите вашите мисли, да ги подредувате обувките навечер за да внесете ред во вашиот ум, да засадите едно цвеќе и да гледате како расте, помалку да се грижите за она што не можете да го контролирате и уште многу други нешта... Дури и ќе си создадете време за да не размислувате за ништо. Поедноставете си го животот со уметноста на зен-будизмот и научете како да се чувствувате порелаксирано, поисполнето и со обновено чувство на мир и спокој.

Цена: 350 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Уметноста на едноставното живеење : 100 секојдневни вежби од јапонски зен-монах за живот исполнет со мир и радост

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-720-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Уметноста на едноставното живеење : 100 секојдневни вежби од јапонски зен-монах за живот исполнет со мир и радост”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in