Умирам да бидам своја

Издавач: Концепција | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Dying to be me | Бр. на страни: 236 | Димензии: 210х145 | Корица: мека

Книгата се продава по претпродажна цена со 15% попуст до денот на излегување од печат 23 декември, 2013г.

 

....За кого зборува докторката?- се прашував. Никогаш не сум се чувствувала подобро во животот! Зошто мама и Дени изгледаат толку исплашено и загрижено? Мамо, те молам не плачи. Што е проблемот? Поради мене ли плачеш? Не плачи! Добро сум, навистина, драга мамо, добро сум!....

 

 

 

Во оваа неверојатно инспиративна автобиографска приказна, Анита Мурџани ни раскажува како, по четиригодишната борба со ракот, нејзиното тело конечно почнало да откажува. Во тој момент, таа зачекорува во фасцинантното блиско искуство со смртта, каде ја осознава својата вродена вредност...и вистинската причина за нејзината болест. По будењето од кома, Анита открива дека нејзината состојба толку бргу и нагло се подобрила, што била отпуштена од болницата за само неколку недели...без никаква трага од рак во нејзиното тело!

 

 

 

На овие страници Анита зборува за нејзиното детство во Хонг Конг, предизвикот да изгради кариера и да ја пронајде вистинската љубов, како и за тоа како на крајот завршува во болничкиот кревет, каде што ѝ пркоси на целата медицинска наука.

 

 

 

Во „Умирам да бидам своја“, Анита без задршка споделува сè што има дознаено за болестите, исцелувањето, стравот, за тоа како да се „биде љубов“ и за вистинската величественост на секое човечко суштество!

 

 

 

АНИТА МУРЏАНИ работела во корпорацискиот свет повеќе години пред да ѝ биде дијагностициран карцином. Неверојатното и потресно блиско искуство со смртта од корен го менува нејзиниот поглед на животот. Нејзината работа сега е длабоко поврзана со сознанијата со кои таа се здобила додека била во другата стварност.

 

www.anitamoorjani.com 

 

 

 

 

 

 

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}
Рангирано 4.8421052631579 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(38 оценки на корисници)

Цена: 380 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Концепција

Report an abuse for product Умирам да бидам своја

Категорија:
ИСБН: 978-608-65519-2-6

38 оценки за Умирам да бидам своја

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Bas se raduvam sto nekoj ja prevel ovaa kniga! Imam gledano videa so Anita Murdzani i edvaj cekam da ja procitam!

 3. Rated 4 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 6. Rated 1 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 8. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 9. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 10. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 11. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 12. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 13. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 14. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 15. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 16. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 17. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 18. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 19. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 20. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 21. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 22. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 23. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 24. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 25. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Си останав без спиенје 🙂 но ја процитав во еден здивкнигата е неверојатна Благодарам

 26. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  prekrasna kniga!!!!

 27. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 28. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 29. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 30. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 31. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  ja obozavam knigava

 32. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 33. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 34. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 35. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 36. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 37. Rated 4 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 38. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in