Урнебесна хемија

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Urnebesna hemija | Бр. на страни: 176 | Димензии: 20 | Корица: мека

Ако одлучивте да ја прочитате оваа книга мислејќи дека од неа ќе дознаете нешто повеќе за производството на хемиски моливи, за хемиското чистење облека или за видовите детергенти за дезинфекција на површината во кујните и во бањите, за средствата чија употреба им е строго забранета на спортистите, за препаратите за уништување комарци и други инсекти, за хемиските производи за нега на украсните или индустриските растенија...

хммм... ГРЕШИТЕ, но –

ОДЛИЧНО!

ИСКУСТВАТА НА ХЕМИЧАРИТЕ И НА ДРУГИТЕ НАУЧНИЦИ
ПОКАЖУВААТ ДЕКА ЖИВОТОТ ИМ Е МНОГУ ПОИНТЕРЕСЕН
НА ОНИЕ ШТО ЧИТААТ И МИСЛАТ ОТКОЛКУ НА ОНИЕ
ШТО НЕ ЧИТААТ И НЕ МИСЛАТ!

Цена: 300 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Урнебесна хемија

Категории: ,
ИСБН: 9786084850298

Questions and Answers

You are not logged in