Ужаси на гоеграфијата: Земјоуништувачки земјотреси

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 0
Оригинален наслов: Ужаси на гоеграфијата: Земјоуништувачки земјотреси | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Во оваа книга ќе прочитате за земјотресот што предизвикал реката да тече наназад, за џиновскиот бран кој може да ве потопи ... ќе откриете што е потребно за да станете стручњак за земјотреси, ќе научите како да преживеете доколку удри земјотрес и како стаорците и змиите можат да предвидат тресење на земјиштето!

Цена: 100 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Ужаси на гоеграфијата: Земјоуништувачки земјотреси

Категорија:
ИСБН: 989PD2959100703

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ужаси на гоеграфијата: Земјоуништувачки земјотреси”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in