Ужаси на историјата: Гневните Ацтеци

Издавач: Детска радост | Јазик: Македонски | Година: 0
Оригинален наслов: Ужаси на историјата: Гневните Ацтеци | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Историјата никогаш не била пострашна. Во оваа книга се опишани грозоморни податоци за Мотекузома, Куатемок и други луѓе со тешко изговорливи имиња, чија најголема забава била откорнување на човечки срца!

Цена: 100 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Ужаси на историјата: Гневните Ацтеци

Категорија:
ИСБН: 989PD2929100700

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ужаси на историјата: Гневните Ацтеци”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in