Валтер Питерсе: Приказна за Холандија

Издавач: Мартина | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Woutertje Pieterse | Бр. на страни: 293 | Димензии: 21×14 | Корица: мека

Валтер Питерсе е херој без ниту едно херојско дело зад себе. Сепак, во колку неволи и да запаѓа – кога ја краде Библијата од дома за да ја замени за омилениот рицарски роман, кога на училиште пишува скандалозна химна за крадците, кога цела ноќ талка низ Дам во потрага по својата перачка – во него чука вистинско витешко срце подготвено за големи дострели. Толку големи дострели како освојувањето на срцето на доблесната Амалија, или пак ослободувањето на африканските земји.

Оваа необична приказна за Холандија ќе ве воведе во свет на титули, етикети, протоколи и класна диференцијација, но над сето тоа се издигнуваат високите идеали на Валтер и неговата ненадминлива посветеност на жената во која е вљубен.

Цена: 360 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Валтер Питерсе: Приказна за Холандија

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4626-87-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Валтер Питерсе: Приказна за Холандија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in