Вашингтон : живот Черноу, Рон

Издавач: Нампрес | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Вашингтон : живот Черноу, Рон | Бр. на страни: 900 | Димензии: А4 | Корица: /

Вашингтон : живот Черноу, Рон Џорџ Вашингтон - Познатиот биограф Рон Черноу дава богато нијансиран портрет на таткото на американската нација и првиот претседател на САД. Со ширина и длабочина што не одговара на ниту една друга биографија на Џорџ Вашингтон, овој ритмичен расказ го носи читателот низ неговите авантуристички рани години, неговите херојски подвизи со Континенталната армија за време на Револуционерната војна, неговото претседавање со Уставната конвенција и неговата величествена изведба како прв претседател на Америка.

Цена: 1200 ден 600 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Нампрес

Report an abuse for product Вашингтон : живот Черноу, Рон

Категорија:
ИСБН: ISBN - 978-608-251-094-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Вашингтон : живот Черноу, Рон”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in