Венчален кум

Автор: Мет Дан
Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 252 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Најдобриот пријател на Адам Бејли е на пат да направи најголема грешка во животот. Адам има шест седмици за да спречи во тоа. Кога најблискиот пријател ќе му соопшти дека се жени, Адам е целосно вчудовиден. Како Ник можел да се заљуби во итрата Сандра – девојката чие омилено четиво и’ се книжните чекови? Дури, по ѓаволите, ја нарекува „душо“! За Адам тоа може да биде само скратено од „душманко“... Ќе најде ли Адам начин да каже „не“ пред Ник да каже „да“ – а при тоа да не го загуби пријателството на Ник? Венчален кум е бесценет камен на класичниот хумор, првиот роман на Мет Дан е забавен, духовит и немилосрдно открива како мажите навистина размислуваат.

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Венчален кум

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-580-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Венчален кум”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in