Преглед на кошничка “Девојката и ноќта” e додадена во Вашата кошничката

Венецијанското предавство

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 436 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Откако едвај успеаја да избегаат од пламенот на еден музеј во Данска, Котон Мелоун од својата пријателка, прекрасната авантуристка Касиопеја Вит, дознава дека пожарот не е случаен ниту единствен. Пеколните пожари со натприродни моќи проголтале многу зданија низ цела Европа за да се прикрие ѓаволскиот план. Од пепелта на Советскиот Сојуз се издига нова држава, поранешните советски републики се обеди-нети во Централно Азиската Федерација. На нејзиното чело е Ирина Зовастина, итра жена талетирана за политика и крвави спортови, опседната со желбата да го надмине Александар Велики и стане најголемиот освојувач во историјата на човештвото Котон и Касиопеја заедно мораат да ги надвладејат сојузничките сили кои се обединиле против нив. Таа опасна задача ќе ги однесе до брегот на Данска, до славните споменици на Венеција, и конечно високо на планинскиот масив Памир во Централна Азија да ја разрешат загатката која може да уништи или да спаси милиони луѓе во зависност од тоа кој прв ќе ја пронајде загубената гробница. „Чиста мистерија,чиста забава! “ Клајв Каслер
Рангирано 4.3333333333333 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 350 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Венецијанското предавство

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-620-2

3 оценки за Венецијанското предавство

 1. Rated 5 out of 5

  filip selamovski (верификуван корисник)

  одлична книга на стив бери полна со мистерија и неизвесност од почетокот до самиот крај

 2. Rated 5 out of 5

  Даниела Карастојанова (верификуван корисник)

 3. Rated 3 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in