Преглед на кошничка “Kao stari kralj u izgnanstvu” e додадена во Вашата кошничката

Верити

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Verity | Бр. на страни: 350 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Ловен е авторка на раб на финансиска катастрофа кога прифаќа една од оние понуди што доаѓаат еднаш во животот. Џереми Крафорд, сопруг на легендарната авторка Верити Крафорд, ја ангажира Ловен да ги доврши останатите книги во успешен серијал кој неговата сериозно повредена сопруга не може да го заврши. Ловен пристигнува во нивниот дом каде што треба да ги разгледа и истражи сите забелешки и осмислени концепти во канцеларијата на Верити, надевајќи се дека ќе најде доволно материјали за да почне со пишување. Но она што Ловен не го очекува е пронаоѓањето на недовршена автобиографија во хаотичната канцеларија, што Верити немала намера никој да ја прочита. Таа автобиографија е полна со грозоморни признанија, а едно од тие признанија е и приказната што навистина се случило дента кога умрела ќерка ѝ. Ловен одлучува да не му ја покаже автобиографијата на Џереми затоа што знае дека сето она што го пишува внатре ќе го уништи веќе ужалениот татко. Но кога нејзините чувства за Џереми почнуваат да се засилуваат, таа сфаќа дека може да ѝ оди во прилог ако тој ги прочита зборовите на жена му. На крајот на краиштата, без разлика колку е посветен на повредената сопруга, ниеден маж не би можел да продолжи да сака жена по една толку ужасна вистина.
Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 420 ден

13 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Верити

Категорија:
ИСБН: 978-608-260-015-4

1 оценка за Верити

  1. Rated 5 out of 5

    biskovski18@gmail.com

    Ова дефинитивно не го очекував од Колин Хувер! Изобилува со еротски сцени и описи кои ве оставаат со подотворена уста. Вознемирувачка и напната од прва до последна страна, а крајот навистина не го очекував. Се чувствував како да гледам филм и едноставно не можев да ја оставам од раце бидејќи секое ново поглавје вовлекува се’ подлабоко во светот на изопаченоста, но и на љубовта и нескротливата страст. Ја препорачувам за љубителите на мрачни мистерии. Морам и да напоменам дека ликовите се многу добро изградени, особено оној на Верити. Се’ на се’ романов не ме остави рамнодушен 😀

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in