Вероника реши да умре

Автор: /
Издавач: / | Јазик: / | Година: /
Оригинален наслов: Veronika decide morrer | Бр. на страни: / | Димензии: / | Корица: /
Извадок:

На прв поглед, Вероника има сè што може да посака. Ги посетува популарните ноќни клубови, се запознава и се забавува со привлечни млади мажи, меѓутоа сепак не е среќна, нешто ѝ недостига во животот. Затоа, на 11 ноември, решава да умре. Откако ќе земе преголема доза апчиња, дознава дека ќе живее само уште неколку денови… И токму тогаш, кога го преживува она што никогаш не си го дозволила - љубовта, омразата, стравот, љубопитството - сфаќа дека секоја секунда од нејзиното постоење е личен избор меѓу животот и смртта. А нејзиниот избор е...да живее.Ми се допаѓа овој роман на Коелјо. Навистина длабоко ме потресе.Умберто Еко
Рангирано 4.75 од 5 според 8 рејтинзите на корисниците
(8 оценки на корисници)

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Вероника реши да умре

Категорија:
ИСБН: 08aac7409496

8 оценки за Вероника реши да умре

 1. Rated 5 out of 5

  Даниела Карастојанова (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Светлана Гитова (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  v l (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  maja colakovski (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Марјана Георгиевска (верификуван корисник)

 6. Rated 3 out of 5

  Milena Petrovska (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 8. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Одличен роман со психолошки длабочини и чувства проткаени со мисли за животот. Ја препорачувам 🙂

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in