Весела азбука : Креативна книга со буквите

Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Весела азбука : Креативна книга со буквите | Бр. на страни: 24 | Димензии: 21x30 | Корица: /

А...како авион...Б...како був...В...како верверичка... „Весела азбука“ е петтата книга од нашиот нов едукативен серијал „Учење низ игра“. Во оваа креативна книга со буквите, преку песнички, реченици и стикери, најмладите на забавен и интерактивен начин ќе се запознаат со сите букви од нашата азбука. Нашиот тим подготви и многу активности за наставниците и родителите како и за секое од изданијата од оваа едиција.

Цена: 190 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product Весела азбука : Креативна книга со буквите

Категорија:
ИСБН: 978-9989-33-823-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Весела азбука : Креативна книга со буквите”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in