ВЕСЕЛА АЗБУКА

Автор: /
Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: ВЕСЕЛА АЗБУКА | Бр. на страни: 65 | Димензии: 27 | Корица: /

Весела азбука е ново, весело, дизајнерски разиграно издание на Просветно дело. Концептот е изучување на азбуката на лесен и едноставен начин. Учењето секогаш е поедноставно преку игра и забава, па затоа во прилог е дадена по една строфа што е асоцијација на буквата, можност за вметнување на буквата во празен простор, или да се погоди буквата според слика. Тоа е интересно за децата, забавно и навистина резултатот е одличен за кратко време. Тоа е впрочем и целта на ова издание.

Цена: 295 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product ВЕСЕЛА АЗБУКА

Категорија:
ИСБН: 978-9989-0-1181-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “ВЕСЕЛА АЗБУКА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in