Весели песни со букви лесни

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Весели песни со букви лесни | Бр. на страни: 34 | Димензии: 20х27 | Корица: /

Сликовницата е одлична идеја, преточена во лесно разбирливи детски стихови и прекрасни илустрации. Ваков тип на сликовница претставува одличен начин за првата средба на децата со книжевноста и пишаниот збор. Веселите бои, кои освен што ги будат сетилата кај децата, ја будат и радоста и насмевката. Оваа сликовница е ненаметлив водич за детето, но и за возрасните, како помошно дидактичко средство, на полесен начин за восприемање на техниката на изговорот на секоја буква.

Цена: 150 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Весели песни со букви лесни

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4737-30-8

Questions and Answers

You are not logged in