Вештина на говорот

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Mastery of speech | Бр. на страни: 92 | Димензии: 21 | Корица: мека

Овде ќе ги дознаете психолошките основи на говорот – уметноста за создавање лично обраќање кон вашите слушатели. Книгата целосно ќе ја комплетира основата на вашето проучување на говорот. Завладејте со знаењето и ќе бидете совршен говорник. Ќе дознаете и за физичките основи на говорот, коректното и ефикасно ползување на зборовите, како и за општата психологија на говорот. Сега можете да започнете со практично ползување на говорот!

Цена: 200 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Вештина на говорот

Категории: ,
ИСБН: 978-608-201-388-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Вештина на говорот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in