Вештина на војувањето за менаџери

Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: The Art of War for Executives | Бр. на страни: 114 | Димензии: 210х100 | Корица: /

Веќе со години училиштата за менаџери и професионалните советници го користат кинескиот текст стар 2.500 години и неговите незаменливи коментари за водењето, стратегијата, организацијата, натпреварувањето и соработката. Древната мудрост на класичниот текст на Сун Цу “Вештина на војувањето” во оваа книга е направен пристапен за современиот читател.
Ова е прва книга која нуди јасна интерпретација
на овој класичен документ и го прави едноставен за следење.
Авторот Доналд Г. Краус во “Вештина на војувањето за менаџери” ја пренесува брилијантноста и остроумноста на Сун Цу и покажува како да се добие битката на бојното поле во современиот професионален бизнис.

Цена: 210 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product Вештина на војувањето за менаџери

Категорија:
ИСБН: 978-9989-33-579-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Вештина на војувањето за менаџери”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in