Вештини на вработените за ВЕШТИНИ НА ВРАБОТЕНИТЕ ЗА КОНКУРЕНТНОСТ НА МАЛИ И СРЕДНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА

Оригинален наслов: Вештини на вработените за ВЕШТИНИ НА ВРАБОТЕНИТЕ ЗА КОНКУРЕНТНОСТ НА МАЛИ И СРЕДНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА | Бр. на страни: 162 | Димензии: / | Корица: мека

Во книгата „Вештини на вработените за конкурентност на мали и средни претпријатија“ се идентификувани расположливите вештини на вработените согласно потребите на бизнисот, како и политиките и предзвиците на малите и средните претпријатија за градење и ефикасна примена на вештините на вработените. Ракописот дава вредни сознанија за креаторите на политиките, бидејќи идентификува значајни препораки и мерки, кои се однесуваат на надминување на проблемот со неусогласеноста на вештините на пазарот на трудот во земјата, на подобрување на организациската клима во фирмите заради поголема примена на вештините, на промени во процесот на регрутацијата за да се вработуваат квалитетни и обучени кадри, на потребата за континуирано спроведување на обуки за да можат вработените да ги следат промените во деловното опкружување и начинот на работење и сл.

Цена: 700 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач УКИМ Економски институт-Скопје

Report an abuse for product Вештини на вработените за ВЕШТИНИ НА ВРАБОТЕНИТЕ ЗА КОНКУРЕНТНОСТ НА МАЛИ И СРЕДНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА

Категорија:
ИСБН: 978-608-4519-22-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Вештини на вработените за ВЕШТИНИ НА ВРАБОТЕНИТЕ ЗА КОНКУРЕНТНОСТ НА МАЛИ И СРЕДНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in