Вештицата од Портобело

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2007
Оригинален наслов: A bruxa de Portobello | Бр. на страни: 320 | Димензии: 112 x 180 | Корица: /

Кој еднаш се напил од изворот на Љубовта веќе не може својата жед да ја згасне на други извори. Атена е жена со природна дарба. Таа е посвоено дете на Либанка и успешен деловен човек од Бејрут. Со своето семејство се преселува во Лондон, кратко по избувнувањето на војната во нејзината земја. На факултет го запознава човекот кој ќе стане татко на нејзиното дете, но бракот бргу се растура. Доживувајќи да биде мајка, Атена не може да престане да размислува за жената што ја донела на овој свет, и за да може да сфати зошто ја напуштила, одлучува да замине на пат во Романија во потрага по нејзината биолошка мајка. Но патувањето не секогаш не носи до местото каде што сме тргнале, и тоа што Атена ќе го открие на ова патување, засекогаш ќе го измени нејзиниот живот и животот на тие околу неа. Во Вештицата од Портобело Пауло Коелјо ни нуди фасцинантна приказна, полна со интриги, преку која читателот открива една долга традиција базирана врз женската моќ и љубовта.Љубовта, едноставно, е!
Рангирано 3.6 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(5 оценки на корисници)

Цена: 480 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Вештицата од Портобело

Категорија:
ИСБН: 978-9989-187-12-4

5 оценки за Вештицата од Портобело

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 4 out of 5

  Даниела Карастојанова (верификуван корисник)

 3. Rated 3 out of 5

  Anita Jovanova (верификуван корисник)

 4. Rated 1 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in