Вештицата од Портобело

Original title: A bruxa de Portobello | Num. of pages: 320 | Dimensions: 112 x 180 | Cover: /

Кој еднаш се напил од изворот на Љубовта веќе не може својата жед да ја згасне на други извори. Атена е жена со природна дарба. Таа е посвоено дете на Либанка и успешен деловен човек од Бејрут. Со своето семејство се преселува во Лондон, кратко по избувнувањето на војната во нејзината земја. На факултет го запознава човекот кој ќе стане татко на нејзиното дете, но бракот бргу се растура. Доживувајќи да биде мајка, Атена не може да престане да размислува за жената што ја донела на овој свет, и за да може да сфати зошто ја напуштила, одлучува да замине на пат во Романија во потрага по нејзината биолошка мајка. Но патувањето не секогаш не носи до местото каде што сме тргнале, и тоа што Атена ќе го открие на ова патување, засекогаш ќе го измени нејзиниот живот и животот на тие околу неа. Во Вештицата од Портобело Пауло Коелјо ни нуди фасцинантна приказна, полна со интриги, преку која читателот открива една долга традиција базирана врз женската моќ и љубовта.Љубовта, едноставно, е!
Rated 3.6 out of 5 based on 4 customer ratings
(5 customer reviews)

Price: 480 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Вештицата од Портобело

Category:
SKU: 978-9989-187-12-4

Издавачки центар ТРИ

5 reviews for Вештицата од Портобело

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 2. Rated 4 out of 5

  Даниела Карастојанова (verified owner)

 3. Rated 3 out of 5

  Anita Jovanova (verified owner)

 4. Rated 1 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 5. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (verified owner)

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in