Ветеринарна анатомија на домашните цицачи: учебник и атлас во боја

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Veterinary anatomy of domestic mammals: textbook and colour atlas | Бр. на страни: 784 | Димензии: 207х290 | Корица: /

Ветеринарна анатомија на домашните цицачи“, уникатна комбинација на учебник и атлас во боја, сега со неговото четврто издание го поставува стандардот во ветеринарната медицина: јасно составен и дидактички исклучителен –

систематски и топографски, клинички насочена анатомија за референции и изучување. 

Одличните макроанатомски и хистолошки подготовки, брилијантните фотографии во боја, деталните дијаграми во боја и многубројните дијагностички снимки го прават прелистувањето на оваа книга вистинско задоволство.

• Подготовки што ги користат најновите техники за пластинација и дијаграми во боја базирани врз оригинални подготовки ви даваат анатомско практично знаење

• Одличните хистолошки слајдови ги надополнуваат макроанатомските пронајдоци

• Рендгенските снимки, МРИ-снимките, сонографските снимки и електронските микроскопски снимки ја прикажуваат

анатомијата во сите нејзини аспекти

• Со повеќе од 1.000 снимки

• Клинички релевантниот фокус ве подготвува за испити и за практика


Цена: 2800 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Ветеринарна анатомија на домашните цицачи: учебник и атлас во боја

Категорија:
ИСБН: 978-608-229-904-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ветеринарна анатомија на домашните цицачи: учебник и атлас во боја”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in