Преглед на кошничка “Аманет” e додадена во Вашата кошничката

Изгубениот ред

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The lost order | Бр. на страни: 654 | Димензии: 20 | Корица: мека

Витезите на Златниот круг, основан на 4 јули 1854, бил најголемата и најопасната тајна организација во американската историја. Имале големи планови: да се прошири САД, да се смени уставниот состав и да се создаде Јужна империја, поробувајќи „златен круг” на двата континенти. Редот, за да ги финансира своите цели, собрал неверојатно богатство од украдено злато и сребро, кое го закопале низ цел САД. Ловците на богатството пребарувале со децении, но никогаш не нашле ниту една од главните залихи на Редот. Сега, 160 години подоцна, витезите сè уште постојат. Две групи во рамките на Редот сакаат богатство – едните да го потрошат, а другите да го зачуваат. Во таа граѓанска војна влегува поранешниот агент за правда, Котон Малоун. Започнувајќи со потрагата во институцијата Смитсонијан, Малоун открива дека предците во неговото семејство може да го имаат клучот за сè: името на шпионот Овен „Котон” Пејн. Работата уште повеќе се комплицира со политичките амбиции на безмилосниот Претседател на Домот и вдовицата на сенаторот од САД, кои имаат различни планови од плановите на Редот. Од тивките задни простории на Смитсонијан, до опасностите во Арканзас и, конечно, во најтешките планини во северниот дел на Новo Мексико, Изгубениот ред е опасна авантура од темното минато на САД.

Цена: 550 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Изгубениот ред

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-262-020-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Изгубениот ред”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in