Видиковец

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 239 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Во близина на Мунхоланд Драјв е пронајдено мртво тело. Жртвата, идентификувана како д-р Стенли Кент, има два куршума во задниот дел од главата. Случајот му е доделен на Хери Бош, детектив во полицијата на Лос Анџелес. Ова му е прв случај по префрлувањето во специјалниот оддел за убиства. Романот „Видиковец“ е уште еден доказ за тоа дека „помеѓу современите автори на криминални романи, Конели е, едноставно кажано, најдобриот од најдобрите“.

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Видиковец

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-571-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Видиковец”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in