Виенски гамбит

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 336 | Димензии: 13х20 | Корица: /

Виктор Николов е 33-годишен инспектор на Одделението за крвни деликти од Скопје. За време на својот летен одмор, заминува за Виена во посета кај својот помлад брат Даниел, пропаднат писател што одвај преживува работејќи како бармен во еден елитен ноќен клуб. Додека ја истражува неодоливата Виена, Виктор ја запознава Карен Фишер, Австријката со која истата вечер завршува во кревет. Но прекрасната ноќ се претвора во кошмарно утро. Девојката на Даниел е пронајдена мртва, а тој нема алиби. На површина излегуваат неодамнешните расправии меѓу нив и ситуацијата се заплеткува во неочекуван правец. Може ли да му се верува на сопствениот брат, кој тврди дека е невин? И како да се повлече граница помеѓу кога главниот истражител што го гони твојот брат е жената со која си спиел пред неколку вечери? Интригантен, тензичен и непредвидлив роман, кој ве држи во недоумица до последната страница.

Цена: 400 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Виенски гамбит

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-393-6

Questions and Answers

You are not logged in