Виртуелни модели на живеалишта од македонското народно градителство

Оригинален наслов: Виртуелни модели на живеалишта од македонското народно градителство | Бр. на страни: 128 | Димензии: 24 | Корица: мека

Оваа книга е резултат на несопирливиот развој во областа на компјутерската технологија и нејзиното влијание во сферите на обичното човеково живеење. Кога се размислува од тој агол, не може а да не се разгледуваат овие современи општествени

влијанија од страна на етнологијата и антропологијата, односно од нивната млада субдисциплина, антропологијата на кибер-просторот.

Покрај теоретските аспекти кои се застапени во првиот и во вториот дел, во последната третина од книгата се оди кон практичната изработка на 3Д-моделите. Ова сепак не е прирачник за совладување на софтверските пакети кои се користени при изработката на 3Д-моделите, туку приказ на постапката на изработка.

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табахон

Report an abuse for product Виртуелни модели на живеалишта од македонското народно градителство

Категорија:
ИСБН: 9989-668-56-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Виртуелни модели на живеалишта од македонското народно градителство”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in