Вистинска приказна за клубот Билдерберг

Издавач: СИЛСОНС | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: The real story of the Bilderberg club | Бр. на страни: 287 | Димензии: 21 cm | Корица: /

Најмоќните луѓе на светот прв пат се состанаа во 1954 година под покровителството на холандското кралско семесјство и Рокфелерови, во раскошниот хотел Билдерберг. Со денови расправаа за иднината на светот. Донеле одлука да се состануваат секоја година со цел да ги разменат своите мислења и да извршат анализа на меѓународната ситуација. Себе си се нарекле Клуб Билдерберг. Од тогаш се состануваат секоја година, секогаш на некое раскошно место и донесуваат одлуки за иднината на човештвото...

Цена: 449 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Вистинска приказна за клубот Билдерберг

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0119-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Вистинска приказна за клубот Билдерберг”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in