Витезот и Византијката

Издавач: ИЛИ-ИЛИ | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Витезот и Византијката : роман | Бр. на страни: 294 | Димензии: 20 | Корица: /

„Не! Вие не се криевте од себеси. Вие се криевте од својата гордост! Вие не сакавте да и‘ признаете дека не сте совршен.“ „Се радувам за професорот. Изгледа навистина најде во неа достоен соговорник. Таа толку го инспирира, што сигурно се почувствувал млад. Впрочем, младоста не е прашање на телото, туку на духот, како што знаел и Ниче. Што велите“, се насмеа Јоханес. „На кого мислиш“, го праша расеаниот Витез. „Ах, Даниел! Не се прави дека не знаеш за кого зборуваме! За Византијката!

Цена: 390 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Или-Или

Report an abuse for product Витезот и Византијката

Категорија:
ИСБН: 978-608-261-049-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Витезот и Византијката”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in