Визуелни комуникации

Издавач: Готен | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 394 | Димензии: / | Корица: /

Жарко Паиќ анализира на кој начин современата уметност, науката и хуманистичките дисциплини исчезнуваат пред логиката на информациската доба – со дигитална естетизација на светот. Несомнената теоретска луцидност и креативност на авторот се согледува во тоа што меѓу првите во регионот и пошироко го отвори просторот за проучување на односот помеѓу филозофијата и сликата, медиумите и новите медиуми на специфичен, условно би можело да се каже, постметафизички начин.

Цена: 400 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Готен

Report an abuse for product Визуелни комуникации

Категорија:
ИСБН: 978-608-4625-30-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Визуелни комуникации”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in