Вкусот на одмаздата

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Journal 64 | Бр. на страни: 480 | Димензии: 13×20 | Корица: мека

Карл Морк се враќа со најсложениот случај досега!

Во 1987 година Нет Хермансен планира да им се одмазди на оние што ја малтретирале во младоста. Имено, во Данска во средината на XX век постоело безмилосно движење за казнување на девојките што биле „непослушни“. Во него учествувал и Курт Вад, харизматичен, надалеку познат хирург, кој ги стерилизирал своеглавите девојки.

Дваесетина години подоцна, детективот Карл Морк има полни раце работа со истрагата за исчезнувањето на Рита, сопственичка на бордел, случај што им го уништил животот на двајца негови колеги. Но тој не се откажува.

Кога тој и неговите помошници дознаваат дека покрај Рита, исчезнале и многу други луѓе во приближно исто време, трагата води сè поблизу до познатиот хирург Курт Вад. Неговото брутално малтретирање на Нет е само делче од еден поголем и застрашувачки мозаик.

Цена: 500 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Вкусот на одмаздата

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-517-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Вкусот на одмаздата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in