Владеење со себеси

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: The mastery of self | Бр. на страни: 132 | Димензии: 19 | Корица: тврда

Владеењето со себеси ја подразбира моќта да се постигне најмногу и најдоброто од себе, а искористувањето на оваа моќ, всушност, ја претставува вистинската цел на самоконтролата. Само животот кој се живее со владеење со себеси е вреден за живеење. Човекот е создаден за достигнувања – тоа е целта на неговиот живот. За да ја постигне оваа цел, мора постојано да напредува во владеењето со самиот себе. Оваа книга ќе ве натера да се вратите еден чекор наназад, да размислите за својот живот, да ја разберете моќта на волјата, моќта на самоконтролата и самопочитувањето. Постигнете го најдоброто од себе и инспирирајте ги другите!

Цена: 300 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Владеење со себеси

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-455-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Владеење со себеси”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in