Внатрешно море

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Unutrašnje more | Бр. на страни: 229 | Димензии: 21 | Корица: /

„Внатрешно море“ од Даница Вукиќевиќ е добитник на престижната НИН-ова награда за најдобар роман напишан на српски јазик во 2022 година. Роман – вистинска книжевна авантура, која го крши нашиот реален свет на парампарчиња и одново го составува, без ни најмала амбиција новосоставениот свет да биде совршен, туку само барем малку поразличен отколку што е... Роман – толку свој, толку различен, толку радикално фрагментарен, толку радикално посебен.

Цена: 350 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Внатрешно море

Категории: ,
ИСБН: 9786082678238

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Внатрешно море”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in